BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Mol is ott van az INA kérői között

A pénteki határidőre tíz külföldi befektető jelezte érdeklődését az INA horvát olaj- és gázipari csoport 25 százalék plusz egy szavazatot biztosító részvénycsomagjának megvételére. A horvát kormány július elejére készíti el a privatizációs tárgyalásokra kiválasztottak listáját. A pályázók között van a Mol Rt. is.

2002. június 16. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Horvátország pénteken bejelentette, hogy tíz külföldi pályázó adta be ajánlatát a jelenleg száz százalékban állami tulajdonú INA olaj- és gázipari társaság 25 százalék plusz egy szavazatot biztosító részvénycsomagjának megvételére - adta hírül a Reuters. A pályázók között van a legnagyobb olasz magántulajdonban lévő energiaipari cégcsoport, az Edison, három orosz pályázó, a Lukoil, a Rosznyefty és a Szibnyefty, az osztrák OMV, a szintén eladás előtt álló lengyel PKN Orlen és a Mol is. A horvát kormány kiemelt fontosságúnak tekinti az ügyletet, Slavko Linic miniszterelnök-helyettes egyenesen az ország európai integrációja előfeltételének nevezte az INA sikeres privatizációját. Az ügyletben a Deutsche Bank és a PricewaterhouseCoopers a horvát kormány tanácsadója. A tanácsadók a következő hetekben megvizsgálják a pályázatokat és július elejére kiválasztják a következő forduló résztvevőit. Mint az erről megjelent közlemény kiemeli, az értékelésnél nemcsak a megajánlott árat veszik figyelembe, hanem azt is, hogy az ajánlat milyen stratégiai elképzeléseket tartalmaz és mennyiben járul hozzá a horvát gazdaság felvirágoztatásához.
A Mol pénteken tőzsdezárás után közölte, hogy hivatalosan megerősítette érdeklődését az INA negyedének megvásárlására. Az INA-val kötendő stratégiai partnerséget úgy tekintik, mint a Mol hosszú távú stratégiája megvalósításának fontos elemét. Ennek lényege egy integrált, erős, stabil ipari és pénzügyi alapokon nyugvó regionális közép-európai olaj- és gázipari vállalat létrehozása, amely jó alapot teremt a további növekedési lehetőségek kiaknázására.
A Mol emellett hangsúlyozza - s ezt nyilván a tanácsadók is figyelembe veszik -, hogy a Slovnafttal kötött partnersége révén az egyetlen olajipari vállalat Kelet-Közép-Európában, amely sikeres nemzetközi tranzakciót valósított meg és tapasztalatra tett szert a partnerség elvein alapuló regionális együttműködésben.
(NAPI)

Molnár Gergely
Molnár Gergely

Ez is érdekelhet