A Pick legutóbbi két - ugyanazon a napon tartott rendes, illetve rendkívüli - közgyűlésén ugyan nem választották meg az ÁPV által javasolt személyt igazgatósági tagnak (NAPI Gazdaság, 2002. április 20., 14. oldal), de a vagyonkezelő láthatóan nem adta föl: nemcsak a korábbi közgyűlés kapcsán indított peres eljárást folytatja a Pick ellen, de újabb közgyűlést is kezdeményez. Lapunk értesülései szerint a Pick Szeged Rt. pénteki rendkívüli igazgatósági ülése tárgyalta az aranyrészvényes ÁPV indítványát, és akár már holnap megjelenhet az újabb rendkívüli közgyűlést (valamikor július végére) összehívó hirdetmény.
A közgyűlés napirendjén az új it-tag választásán túl vélhetően más kérdések is szerepelnek, a legnagyobb valószínűséggel a saját részvények vásárlása. A szegedi cég ugyanis tavaly júniusban vett meg egy nagyobb csomag (23 ezer 388 darab) saját részvényt 3770 forintért, ezt az egyéves törvényi korlát miatt át kell kötni, ami némi profit elszámolására is lehetőséget ad.
K. G. T.
