Az OTP Bank pénteken közleményben erősítette meg a Magyar Hírlap értesülését, mely szerint Simicska Lajos kevesebb mint háromnegyed év után távozik a bankcsoporttól. Az egykori APEH-elnök, illetve MFB-főtanácsadó - akinek OTP-s szereplését többen összefüggésbe hozták a bank CD-Hungary-s akvizíciójával - saját maga kezdeményezte munkaviszonya megszűnését. Ezt az OTP Bank, illetve az OTP Lakástakarékpénztár - itt volt vezérigazgató és it-tag - vezetése tudomásul vette. A lakás-takarékpénztár napi ügymenetét Szobonya Csaba, a másik vezérigazgató irányítja - rossz nyelvek szerint ez az elmúlt hónapokhoz képest nem jelent újdonságot.
(NAPI)
