BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Többfrontos harcra kényszerül a Deutsche Telekom

2002. június 3. hétfő, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Matáv többségi tulajdonosa, a Deutsche Telekom vezetése alig pihenhette ki magát a közgyűlésen őt ért részvényesi támadások, majd a három nagy hitelminősítő negatív besorolása után, tegnap újabb pofont kapott, ezúttal a német távközlési felügyelettől. A felügyelet (RegTP) vezetője tegnap bejelentette, hogy büntetést szab ki, amennyiben a DT nem hajlandó átengedni fix vonalas hálózatát a versenytársaknak – tudósított a Reuters. A büntetés mértéke a havi bérleti díj öt százaléka, ám ezt naponta kell kifizetnie a DT-nek, egészen addig, amíg nem teszi lehetővé a hozzáférést. Az intézkedés – illetve a határidő – a szolgáltatók közötti bérelt vonali összekapcsolásra és a vállalati ügyfelekhez való közvetlen hozzáférésre vonatkozik, ám nem érinti a lakossági ügyfeleket. (Egy átlagos – 32 ISDN vonallal egyenértékű – bérelt vonal havi díja mintegy ezer euró, vagyis a napi büntetés 50 euró lesz.) Amint Mathias Kurth, a felügyelet elnöke fogalmazott, nem büntetni akarják a DT-t, csak ösztönözni a határidők betartására. A német távközlési monopóliumra rendszeresen panaszkodnak a konkurens cégek, mivel az nem tartja be a határidőket és ezzel akadályozza a versenyt.
(NAPI)

Molnár Gergely
Molnár Gergely

Ez is érdekelhet