Hosszúra nyúlt tegnap a Mol 36,2 százalékos tulajdonában lévő Slovnaft éves rendes közgyűlése, az igazgatóság részvényenként 58 koronás osztalékjavaslatát azonban végül elfogadták a részvényesek. A Slovnaft anyavállalat 4,36 milliárd koronás adózás utáni profitot ért el, aminek több mint egynegyedét osztalékként ki is fizeti. Ez megfelel a Slovnaft korábban elhatározott, az éves eredmény 25-30 százalékának kifizetéséről szóló osztalékpolitikájának. Az állami nyugdíj- és szociális alapba való befizetések után így a társaságnál marad a profit több mint 68 százaléka.
Az adózott eredménynek a Mol éves jelentésében ilyen címen feltüntetett 3,2 milliárd koronától való jelentős eltérését az eltérő könyvelési elvek (a 3,2 milliárd korona a nemzetközi számviteli elvek szerinti, konszolidált, de nem auditált eredmény) és az okozza, hogy itt csak a Slovnaft anyavállalat számai szerepelnek, a Molnál feltüntetett számok viszont a teljes vállalatcsoportra vonatkoznak.
A közgyűlésen a J&T Finance Groupnak, a társaság kisebbségi részvényesének a kérdései okoztak némi fennakadást, emiatt nyúlt a megszokottnál sokkal hosszabbra a részvényesek gyűlése. Végül nem is került elfogadásra néhány javasolt alapszabály-módosítás és a vezető testületek tagjainak díjazása sem.
A. A. G.
