Alacsony, kevesebb mint 2,4 milliárd forintos forgalom és az index elhanyagolható mértékű változása jellemezte a Budapesti Értéktőzsde kereskedését a hét első napján. Az index végül hajszálnyival 8400 pont alatt fejezte be a kereskedést, az 1,3 pontos csökkenés gyakorlatilag nem jelent változást a pénteki értékhez képest. A lanyha forgalom persze nem meglepő annak fényében, hogy az irányadó amerikai piacon tegnap nem volt kereskedés, így az európai tőzsdék is bágyadtan oldalaztak.
Számottevő forgalma egyedül a Matávnak volt, a telefontársaság részvényének árfolyam-alakulása azonban nem volt valami szívderítő. A múlt heti hullámzást követően a tegnapi nap is csökkenést hozott, és így a nap végére az árfolyam újra az 1000 forintos szint alá került.
Dinamikus emelkedés jellemezte viszont a BorsodChem-részvények árfolyamát, a rendkívüli közgyűlés óta a megbolydult piacon gyakorlatilag töretlen az emelkedés, és a forgalom is nagyobb a megszokottnál. A részvénytársaságról ugyan semmilyen fundamentális hír nem jelent meg, ami az emelkedést indokolná, a piacon azonban stabilan tartja magát a Mol, illetve a BorsodChemet birtokló tulajdonosi csoport közötti kiegyezés – egyelőre semmivel alá nem támasztott – híre. Érdekes, hogy eközben a néhány héttel ezelőtti, hasonlóan hirtelen és magyarázat nélküli TVK-emelkedés után most a TVK-piac teljesen csendes, a korábbi szintnél valamivel magasabban stabilizálódott a részvény.
A BÉT blue chipjeire egyébként csupán minimális elmozdulás volt jellemző, sem a Mol, sem az OTP árfolyama nem mozdult. Kivételként említhető talán a Richter, amely a múlt heti nagy esés után lassan összeszedi magát. A gyógyszergyári részvény tegnap több mint 1 százalékot emelkedett, árfolyama azonban még így is jóval elmarad a múlt hét eleji szinttől. Gyakorlatilag ugyanez mondható el a kisebbik gyógyszergyár, az Egis részvényéről is.
A. A. G.
