BUX 138886.16 -0,44 %
OTP 44840 -0,18 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az Erste veszi át a Budapest Bank ügyfeleit

2002. április 24. szerda, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyelete (PSZÁF) jóváhagyta, hogy a Budapest Bank Rt. (BB) mintegy kétezer, a bankban részvénnyel, Pillér befektetési jeggyel, jelzáloglevéllel és kárpótlási jeggyel rendelkező ügyfelét átadja az Erste Bank Rt.-nek. A nagyobbrészt magánszemélyek számláit tartalmazó részleges ügyfélállomány-átruházásról szóló szerződést még február 13-án kötötték, de csak május közepétől lép hatályba - tájékoztatta lapunkat a Budapest Bank. Döntésüket a csökkenő értékpapír-piaci részvényforgalommal indokolták. A BB illetékese ugyanakkor fontosnak tartotta megjegyezni, hogy nem hagynak fel az értékpapír-piaci tevékenységgel, ezt azonban befektetési alapjaikon keresztül teszik, s az ügyfeleknek befektetési jegyeket kínálnak. Az átvétel feltételeiről és az állomány nagyságáról, illetve az eladási árról a BB nem közölt adatokat. A PSZÁF megállapítása szerint az ügylet az ügyfelek védelmét szolgálja, mert biztosítja a szolgáltatás folyamatosságát.
V. Gy. Zs.

Vigh Zsolt György
Vigh Zsolt György

Ez is érdekelhet