BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Beváltást ajánl a kárpótlásijegy-tulajdonosok egyesülete

Érvényt kell szerezni annak a két évvel ezelőtt született kormányhatározatnak, amely kétszeri hosszabbítás után, 2001. június 30-i határidővel a kárpótlási folyamat lezárását célozza - jelentette ki lapunknak Molnár Tamás, a Kárpótlási Jegytulajdonosok Érdekvédelmi Egyesületének szóvivője. A januárban alakult egyesület képviselői múlt pénteken a PM-ben Terták Elemér helyettes államtitkárnak fejtették ki elképzeléseiket, és abban állapodtak meg, hogy részletes javaslataikat két héten belül írásban juttatják el a kormányzathoz.

2002. február 5. kedd, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az egyesület szakértői a jövő hétre dolgozzák ki a kárpótlási folyamat lezárását, a még piacon lévő kárpótlásijegy-tömeg beváltását célzó javaslataikat. Ádám Zsigmond, az egyesület szakértője elmondta, hogy az összesen kiadott, mintegy 144 milliárd forint címletértékű kárpótlási jegyből legfeljebb 7 milliárdnyi lehet a piacon, jelentős részben alanyi kárpótoltaknál, maradványjegyként. Összesen 1,8 millió határozatot adtak ki, mintegy 1,3 millió ember vett fel kárpótlási jegyet, így aligha túlzás 150 ezer körülire becsülni a még jegyet őrző kárpótoltak táborát. Mintegy 2,5 milliárd forintnyira becsülhető a BÉB Rt.-nél lévő jegymennyiség, ez értelemszerűen hosszú távú jegybefektetők, köztük kényszerbefektetőknek számító önkormányzatok tulajdonában van. A PM körülbelül 5 milliárd forint értékűre becsüli a még fel nem vett kárpótlási jegyek mennyiségét, ám ez - az egyesület álláspontja szerint - nem lehet akadálya a jegyek piacról való kivonásának. A tőzsdei jegyforgalom alacsony szintje - tavaly átlagosan napi 12 ezer, az idén januárban napi 26 ezer jegy fordult meg a parketten - is bizonyítja, hogy a jegy mind kevésbé számít spekulációs célpontnak.
A szóvivő elmondta, hogy az egyesület hamarosan eljuttatja javaslatait a PM-hez, az IM-hez és a MeH-hez, utóbbihoz azért, mert úgy véli, hogy a jegymizéria megoldatlansága elsősorban nem szakmai, hanem politikai okokra vezethető vissza.
K. G. T.

Korányi Tamás G.
Korányi Tamás G.

Ez is érdekelhet