BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Egyelőre a vevők dominálnak

2002. január 14. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Jelentősen csökkentek tegnap az állampapír-piaci hozamok. A jegybank 3 hónapos futamidejű kötvényeinek aukcióján az előző értékesítéshez képest 73 bázisponttal esett az átlagos hozamszint, ami jól tükrözi az elmúlt egy hét eseményeit. Az értékpapírok 8,83 százalékos átlagos éves hozammal keltek el, ami viszont még mindig magasabb, mint a lejárathoz tartozó 8,74 százalékos referenciaérték. Az aukcióra egyébként több mint 50 milliárd forint összértékben érkezett ajánlat, a jegybank azonban csak 15 milliárd forint értékű kötvényt értékesített. A legmagasabb elfogadott hozamszint 8,90 százalék, a legalacsonyabb pedig 8,75 százalék volt.
Hasonló tendencia jellemezte a másodpiacot is. Igen aktív, nagy forgalmú kereskedés mellett a hozamok minden futamidőben nagymértékben, mintegy 11-25 bázisponttal csökkentek. Piaci megfigyelők szerint ezúttal a belföldi vásárlók voltak dominánsak.
Egyelőre nem változott viszont a forint árfolyama a bankközi devizapiacon. A jegyzés elég vérszegény forgalom mellett lényegében a múlt heti zárószinten, 11,52 százalékon fejezte be a napot. A kereskedés aktivitására jellemző, hogy a hazai fizetőeszköz árfolyama napközben a 11,52-11,77 százalékos sávban ingadozott. Az euró 244,15/30 forinton, a dollár pedig 273,60/90 forinton zárt. Ezek után nem is meglepő, hogy a kereskedés volumene a Budapesti Árutőzsde határidős devizapiacán is alig haladta meg a félmilliárd forintot. Az elszámolóárak itt is mérséklődtek.
Az overnight forintpiacon a likviditásbőség következtében mintegy 1/2-1 százalékponttal tovább süllyedtek az egynapos árak. A piacon a kihelyezés dominált, és a legtöbb üzletet 8,3 százalék közelében kötötték.
M. J.

Madarász János
Madarász János

Ez is érdekelhet