BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ma zárul a Novotrade-jegyzés

2002. január 13. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Hivatalosan ma 16 óráig lehet jegyezni Novotrade-részvényt, de a magánbefektetőknek mégsem kell rohanniuk. A január 9-én indult jegyzés ugyanis zártkörű volt, és igénylésre csak azok voltak jogosultak, akik a részvénykönyvbe is be voltak jegyezve. Ők egyébként minden négy részvény után egy újra voltak jogosultak. Az utolsó napon, tehát ma viszont már csak a Novotrade Isle of Man Ltd. adhatja be igénylését, amely - mint azt már korábban tudni lehetett - a teljes 399 ezer darabos csomag le nem jegyzett részére igényt tart. Az ötszáz forintos névértéken kibocsátott értékpapírokért feltehetően nem volt nagy tülekedés, hiszen a tőzsdén ennél olcsóbban is lehet vásárolni a papírból. Sőt, az egyik legnagyobb tulajdonos, a Német Befektetési Rt. éppen január elején vált meg a több mint 30 százalékos csomagjától 1,40 eurós (350 forint) árfolyamon. A 200 millió forintos alaptőke-emelés indoka, hogy a társaság további e-business-cégekbe szeretne befektetni.
(NAPI)

Madarász János
Madarász János

Ez is érdekelhet