A hét utolsó három napján produkált árfolyam-emelkedés és a pénteki 14,7 milliárd forintos részvényforgalom ismét a régi szép emlékeket idézték fel a befektetőkben. A BUX a hét utolsó napján elért közel 200 pontos növekedés után 7772 ponton kezdheti a mai kereskedést. Piaci megfigyelők szerint az elmúlt napok drágulása mögött az áll, hogy a nagyobb amerikai és nyugat-európai befektetési alapok ismét a magyar részvénypiac felé fordultak. A határidős indexpiacon az idei decemberi BUX-lejárat elszámolóértéke 229 ponttal, 8250 pontra nőtt.
A vezető részvények szinte kivétel nélkül jelentősen drágultak. A Matáv árfolyama ismét átlépte az 1000 forintot. A papírok stabilan tartották az 1050 forint körüli árszintet, ami közel 5 százalékos javulást jelent az előző naphoz képest. Újabb rekordot állított fel az OTP: ezúttal mindenkori legmagasabb értékén, 17 900 forinton zárt, napközben pedig mindössze 5 forint választotta el a 18 ezer forintos álomhatártól. Ennél szerényebb mértékben teljesített a Mol, igaz, így is áttörte éves csúcsát, és a több mint 1 százalékos erősödés után 5365 forinton fejezte be a napot.
A blue chipek közül igen visszafogottan szerepelt a Richter, árfolyama alig 55 forinttal emelkedett. Piaci szereplők szerint a drágulást az gátolta meg, hogy a gyógyszerrészvények piacán komolyabb tételekkel rendelkező eladók is megjelentek a nap végén. Ennél sikeresebb napot tudhat maga mögött a gyógyszerszekció másik tagja, az Egis. A pénteki közgyűlést követően árfolyama 2,8 százalékkal, 11 210 forintra emelkedett.
Azért nem minden befektető örülhetett a nap végén. A Danubius-árfolyam például 3300 forintra esett vissza, és a hétfőn zárult nyilvános vételi ajánlat során még 4270 forintért értékesíthető Pick-részvények árfolyama is 4000 forintra csökkent.
A kárpótlási jegyek fellángolása, úgy látszik, egyelőre nem tartott tovább, áruk ezúttal 18 forinttal, közel 4 százalékkal, 448 forintra csökkent.
M. J.
