Tegnap is jelentős érdeklődés mutatkozott a magyar állampapírok iránt. Úgy látszik, a tegnapi értéknappal életbe lépő jegybanki kamatcsökkentés, bár nem érte váratlanul a piacot, még nem épült be teljesen az árakba. A 3 hónapos futamidejű diszkontkincstárjegyek keddi aukcióján közel három és félszeresen jegyezték túl a kincstár által felajánlott 20 milliárd forintos mennyiséget. Az átlaghozam 9,21 százalék lett, ami 59 bázisponttal alacsonyabb, mint a múlt szerdai kibocsátás eredménye, de azért magasabb, mint a tegnap érvényes 9,13 százalékos referenciaérték. Az elfogadott legmagasabb hozamajánlat 9,25 százalék, a legalacsonyabb pedig 9,18 százalék volt. A másodlagos állampapírpiacon az MNB kamatvágása a hozamgörbe rövidebbik szakaszán látszott meg leginkább. A referenciahozamok minden futamidőre csökkentek, s az éven belüli lejáratoknál ez több mint 20 bázispontot jelentett.
Közepes forgalom mellett korrekció jellemezte viszont a forintpiacot. A hazai fizetőeszköz jegyzése késő délután már csak az intervenciós sáv erős oldalán, a centrumtól számított 11,55 százalékon állt, ami több mint negyed százalékpontos gyengülést jelent. Az eurót 244,45/75 forinton, a dollárt 274,30/60 forinton váltották a bankok. A bankközi forintpiacon némileg emelkedtek az egynapos árak, az overnight üzletek többségét ezúttal 8 3/4-9 százalék között kötötték.
M. J.
