A Budapesti Árutőzsde (BÁT) tegnapi közgyűlésén elfogadta a 2002. évre vonatkozó pénzügyi tervezetét. Ezzel kapcsolatosan Bánhidi Ferenc, a BÁT ügyvezető igazgatója lapunknak elmondta, nullszaldó közeli pozitív eredményt hagytak jóvá, ám ez nem éri el a tavalyi közel 7 millió forintosat. Emellett jelentős változás, hogy a gabonaszekcióban a forgalmazó cégek által az árutőzsdének fizetendő jutalék szintjét pontosan 50 százalékkal, míg a devizaszekcióban még ennél is nagyobb mértékben csökkentették. A BÁT célja e lépéssel a forgalom élénkítése, mivel így vélhetően a brókerházak is csökkentik majd a partnereikre kirótt díjakat, aminek következtében a spekulánsok számára olcsóbb lesz a kereskedés.
Á. A.
