Egyelőre nem akar felébredni fásultságából az állampapírpiac. Hétfő után tegnap sem mozdultak el lényegesen a hozamok, és a forgalom is elég alacsony volt. A három hónapos futamidejű diszkontkincstárjegyek aukcióján kétszeres túljegyzés mellett mindössze egy bázisponttal nőtt az átlaghozam. Az értékesítésen 9,99 százalékos átlagos érték alakult ki, míg az elfogadott ajánlatok 9,60 és 10,03 százalék között szóródtak. A másodlagos piacon csak elvétve született üzlet, a referenciahozamok az előző naphoz képest alig változtak. Komolyabb hír hiányában megfigyelők szerint nem is várható a héten nagyobb mértékű elmozdulás. A 2002/J és 2002/H jelű államkötvényekből mára szervezett visszavásárlás nem bolygatja meg a piacot, de a 2 és 5 éves állampapírok csütörtöki kibocsátásától sem várható jelentős változás.
Noha a devizapiacon sem tolongtak a befektetők, a délutáni zárásra a forint pozíciója némileg javult az előző napihoz képest. Árfolyama zárásra az intervenciós sáv erős oldalán, a centrumtól számított 8,93 százalékon állt, ami 0,10 százalékponttal erősebb a hétfői zárásnál. A forint reggel ugyan jóval 9 százalék felett kezdett, de a nap folyamán nem sikerült tartania ezt a szintet, 8,91-9,20 százalék között ingadozott. Az euró végül 251,40/50 forinton, a dollár 285,75/286,30 forinton fejezte be a kereskedést.
Az overnight forintpiacon az előző napi 1 százalékpontos csökkenés után némileg emelkedtek az árak, így a nap végén ismét 10 százalék felett kötötték az üzleteket. A bankok a lejáratnál mintegy 138 milliárd forinttal többet kötöttek le kéthetes, illetve 8 napos depóba, ennek hatására kezdtek emelkedni a kamatok. A likviditásbőség megszűnte miatt a kereskedők úgy vélik, hogy a tartalékolási periódus utolsó napjáig magasan maradnak a kamatok.
M. J.
