BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Esett a jegybanki kötvények hozama

2001. október 15. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Mérséklődött a hozamszint a 3 hónapos futamidejű jegybanki kötvények tegnapi aukcióján. Az értékesítésen 10,50 százalékos éves átlaghozam alakult ki, ami 20 bázisponttal marad el a múlt heti értékesítés eredményétől. Az előre meghirdetett 45 milliárd forintos mennyiségre közel 58 milliárd forint értékben érkezett vételi ajánlat, de az MNB nem fogadott el túljegyzést. A legmagasabb hozamszint 10,55 százalék, a legalacsonyabb pedig 10,39 százalék volt.
A másodlagos állampapírpiacon trend nélkül mozogtak a referenciahozamok. Az egy-két bázispontos elmozdulásokból csak a leghosszabb, tízéves lejárat lógott ki, ahol 6 bázisponttal, 7,99 százalékig emelkedett a hozamszint.
Nem változott a forint árfolyama a bankközi devizapiacon. A kurzus késő délután az intervenciós sáv erős szélén, a centrumtól számított 7,75 százalékon állt. Az eseménytelen és alacsony forgalmú kereskedés végén az euró árfolyama 254,60/80 forinton, a dolláré 280,00/30 forinton zárt.
A Budapesti Árutőzsde devizapiacán 1,4 milliárd forint értékben kereskedtek hétfőn. A devizapiacon a dollár elszámolóára - a változatlan árakon záró két legtávolabbi határidő kivételével - 0,80-2,60 forinttal esett. Az euró a jövő decemberi lejáratra egy forinttal, 271,00 forintra gyengült.
Az overnight forintpiacon az üzletek zöme a pénteki árral megegyező 10 1/2 százalékon jött létre. A kereskedést még mindig a rövid távú kihelyezés jellemzi, a jegybanki kamatcsökkentéshez fűződő várakozás ugyanis továbbra is távol tartja a bankokat a hosszabb távú hitel felvételétől.
M. J.

Madarász János
Madarász János

Ez is érdekelhet