A TVK Rt. január 28-ai értéknappal lecseréli az összes nyomdai úton előállított, még 1996-ban kibocsátott, 1010 forint névértékű törzsrészvényét, mivel azokon elfogytak az osztalékszelvények. A társaság tulajdonosai a régi részvényeket 2001. november 5. és 2002. január 25. között nyújthatják be cserére, míg az új részvényeket január 29. és március 29. között vehetik át. A be nem nyújtott részvényeket a társaság érvényteleníti, majd az érvénytelen, továbbá a cserére benyújtott, de át nem vett értékpapí rok helyébe új részvényeket bocsát ki, amelyeket 6 hónapon belül értékesít. A költségekkel csökkentett vételárat természetesen a tulajdonos az általános elévülési időn belül megkaphatja. A csere a dolgozói részvényekre nem terjed ki, és a TVK-részvények tőzsdei kereskedését nem függesztik fel, valamint az értékpapírszámlákat sem zárolják miatta.
Az persze kérdéses, hogy felhasználhatják-e jövőre a befektetők az új szelvényeket. A TVK tulajdonosi szerkezetét figyelembe véve ugyanis a fő részvényes Molnak, valamint a vele eddig együtt szavazó bankoknak nem feltétlenül áll érdekükben az osztalékfizetés, különösen ha figyelembe vesszük, hogy az olajcég nemrég még ádáz küzdelmet folytatott a TVK irányításáért a közvetve 31 százalékot birtokló CE Oil AG-vel.
A vegyipari társaság tegnap egy másik közleményt is megjelentetett. E szerint október 15-étől szervezeti módosítások lépnek életbe a vevőközpontúság valamint a költség- és működési hatékonyság növelése érdekében. Továbbá fokozott figyelmet kívánnak fordítani a környezetvédelmi, biztonsági és minőségi követelményekre és a kiemelt szolgáltatások fejlesztésére, ezeket ezentúl általános igazgatói megbízással Kovács Attila irányítja majd. A TVK továbbá megszüntette Busku Béla műszaki és szolgáltatási igazgatói, Varga István beszerzési és beruházási igazgatói, valamint Zsoldos Marianna humánpolitikai igazgatói megbízatását is.
M. J.
