BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Júniusig részvénytársaság lesz a BÉT-ből

Az elképzelések szerint 2002 nyarától már részvénytársasági formában működik a BÉT. Ezért a tőzsdetanács vezetése két közgyűlést is összehív majd az átalakulással kapcsolatban. A tőzsde információi szerint egyébként az amerikai terrortámadások után ismét megjelentek a parketten a külföldi befektetők.

2001. október 2. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Budapesti Értéktőzsde (BÉT) részvénytársasággá alakulásáról jövő márciusban dönthet a közgyűlés, maga az átalakulás pedig ennek tükrében még az első félévben megtörténhet - jelentette be egy tegnapi sajtótájékoztatón Horváth Zsolt, a BÉT ügyvezető igazgatója, akit egyébként éppen hétfőn nevezett ki véglegesen a tőzsdetanács (előtte megbízott ügyvezetőként tevékenykedett). A tőzsde vezetése megtárgyalta a Budapesti Értéktőzsde Rt. leendő alapító okiratának jelenlegi formáját és az átalakulás ütemtervét is. Az elképzelések szerint november közepén közös találkozót szerveznek a tőzsdetagok és a kibocsátók képviselőivel, hogy ismertessék a terveket. Ezután január 8-án kerül sor egy előkészítő közgyűlésre, majd márciusban az átalakulási közgyűlésre. A januári közgyűlés után várható a tőzsde középtávú stratégiájának a bemutatása is, hiszen a 2002-től 2004-ig szóló üzleti terv számai is csak ezután válnak publikussá.
Módosítások történtek a Bevezetési és Forgalombantartási Szabályzatban is, amit főként az új számviteli és értékpapírtörvény indokolt. Egyrészt mostantól az üzleti év zárónapjának nem kell egybeesnie a naptári év zárónapjával, másrészt a felvásárlási ajánlatok minimális árfolyamát ezentúl nem az elmúlt 6 hónap, hanem precízebben, az elmúlt 180 nap kurzusában kell meghatározni. A tőzsde egyébként megpróbál reagálni a piaci folyamatokra, ennek egyik jele, hogy a tervek szerint a manapság oly gyakori tőzsdei kivezetések előtt nem kell majd kétszer is nyilvános vételi ajánlatot tenni (az eddigi gyakorlat szerint általában egyszer a 33 százalék feletti tulajdonszerzésnél, majd pedig a későbbiekben, a kivezetésről szavazó közgyűlés után jelenik meg ilyen ajánlat).
Egy újságírói kérdésre Horvát Zsolt úgy nyilatkozott, hogy a tőzsde információja szerint az amerikai terrortámadás óta nem történt jelentősebb tőkekivonás a tőzsdéről, sőt a brókercégek beszámolói szerint az elmúlt időszakban ismét megélénkült a külföldi befektetők aktivitása.
Madarász János

Madarász János
Madarász János

Ez is érdekelhet