Kismértékben csökkent a hozamszint a 3 hónapos MNB-kötvények e heti aukcióján. A mostani 10,82 százalékos átlaghozam 2 bázisponttal alacsonyabb, mint egy héttel ezelőtt. Az elfogadott hozamajánlatok 10,78 és 10,85 százalék között szóródtak. A jegybank által felajánlott 28 milliárdos mennyiségre mintegy 48 milliárd forint értékben érkezett ajánlat a befektetőktől, de a kincstár ezúttal sem fogadott el túljegyzést.
A másodlagos állampapírpiacon csendes forgalom mellett indult a hét. A referenciahozamok minden futamidőben emelkedtek, ám a változás mindössze 2-5 bázispontot jelentett az egyes futamidőknél. Az Államadósság Kezelő Központ (ÁKK) a héten a 3, 6 és 12 hónapos futamidejű diszkontkincstárjegyek értékesítését tartja. A meghirdetett mennyiség 8, 18 és 22 milliárd forint lesz. Az e heti kereskedésbe némi színt hozhat, hogy pénteken kerül nyilvánosságra a júniusi folyó fizetési mérleg.
Eseménytelenül indult a hét a bankközi devizapiacon, a forint jegyzése késő délután az intervenciós sáv erős oldalán, a centrumtól számított 10,12 százalékon állt, ami alig jelent gyengébb helyzetet a pénteki zárásnál.
A hazai fizetőeszköz egyébként napközben a 9,90-10,28 százalékos szűk sávban ingadozott. Az eurót 246,90/247,40 forinton, a dollárt 281,90/282,60 forinton váltották a bankok. Az árutőzsde pénzügyi szekciójában mindössze 740 millió forint értékben cseréltek gazdát a devizakontraktusok. A dollár elszámolóára nem változott a különböző határidőkre. Az euró határidős árfolyama pedig csak két határidőre és minimális mértékben változott.
Az overnight forintpiacon továbbra is a jegybanki repo 9,25 százalékos szintjén lehetett forráshoz jutni. A tartalékolási periódus végéhez közeledve azonban a forgalom meglehetősen alacsony volt.
M. J.
