Erősödött szerdán a prágai tőzsdemutató, mivel a befektetők szerint a múlt heti jelentős árcsökkenés után már érdemes vásárolni az olcsóvá vált részvényekből. A börze 50 vezető részvényéből képzett PX-index 2,85 százalékkal 382,3 pontra nőtt. A Ceské Radiokomunikace 6,1 százalékkal, míg riválisa, a Cesky Telecom 4,7 százalékkal drágult. A CEZ áramszolgáltató árfolyama 4,9 százalékkal, 79,2 koronára emelkedett, miután hétfőn kétéves mélyponton, 68,7 koronán állt.
(MTI)
