BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Két és fél milliárddal emelhet tőkét a Zalakerámia igazgatósága

2001. június 29. péntek, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A szokásosnál valamivel nagyobb érdeklődés közepette, 40 százalékos részvétel mellett alapszabályt módosított a Zalakerámia Rt. tegnapi rendkívüli közgyűlése. Az Aragón és a hozzá tartozó Eravison kívül az Általános Értékforgalmi Bank és a Bank of New York mint letétkezelő is jelen volt a részvényesi találkozón. Az elfogadott alapszabály-módosítás értelmében a Zalakerámia igazgatósága saját hatáskörben a következő 5 év alatt összesen 2,5 millió darab új részvény kibocsátásáról dönthet, természetesen a törvényi előírásoknak megfelelően - mondta lapunknak Takács Imre vezérigazgató. Ez annyit tesz, hogy az ilyen módon történő tőkeemelés mértéke nem haladhatja meg évente a jegyzett tőke 10 százalékát. Az igazgatóság tehát idén már nem emelheti meg a társaság tőkéjét, mivel a korábbi hasonló akciók ez évre kimerítették a gt. kínálta lehetőségeket.
A közgyűlés az előzetesen meghirdetett fő számokkal elfogadta a társaság tavalyi konszolidált beszámolóját. E szerint a Zalakerámia 2000-ben csoportszinten 17,6 milliárd forintos árbevételt ért el, s adózás utáni vesztesége 1,614 milliárd forintra rúgott.
L. A.

Lovas-Romváry András
Lovas-Romváry András

Ez is érdekelhet