BUX 139124.28 -0,13 %
OTP 45200 -0,22 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Emelkedéssel indult a hét

2001. június 18. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A vezető európai tőzsdék gyengélkedése ellenére a Budapesti Értéktőzsde hivatalos indexe, a BUX több mint 60 pontos emelkedéssel fejezte be a hét első kereskedési napját. A börzemutató a pénteki záróértéknél egy százalékkal magasabban, 6730 ponton zárt. Az optimizmus hasonló mértéket öltött a határidős piacokon is, a leglikvidebb idei decemberi határidő elszámolóára hasonló mértékben, 7110 pontra drágult. A forgalom azonban egyik piacon sem volt túl jelentős.
A vezető részvények - az OTP kivételével - szintén jól teljesítettek. Az elmúlt heti gyengélkedés után a Matáv árfolyama 28 forinttal, 835 forintra nőtt, ami egyébként a napi maximumot is jelentette. A Mol árfolyama ennél szerényebb mértékben emelkedett, esetében a 45 forintos drágulás mindössze egyszázalékos javulást jelent. A gyógyszeripari részvények közül a Richter tudott csak magasabban zárni mint pénteken, az Egis ugyanis a hektikus árfolyammozgások után végül csak 9850 forinton fejezte be a napot, ami 15 forintos csökkenést jelent. A legnagyobb magyar bank, az OTP-részvényei is olcsóbbak lettek, a napi minimum 14650 forint volt és a kereskedés befejezése előtt ennél mindössze 5 forinttal értek többet a papírok.
A vegyipari szekció sem szerepelt túl jól. Az egyre inkább pangó TVK-piacon az árfolyam 5 forinttal 3995 forintra morzsolódott le, míg a BorsodChem kurzusa 15 forinttal csökkent. A kazincbarcikai társaság részvénye jellemzően 5030 forintért cserélt gazdát, ami igen csak messze van a CE Oil & Gas által tett 5300 forintos vételi ajánlattól. A piac szerint tehát kétséges az ajánlat sikere. A Synergon árfolyama az igazgatóságot ért múlt heti baleset után szintén mérséklődött, a papírok 640 forinton fejezték be a kereskedést.
A gépipari részvények közül tovább szárnyalt a Nabi árfolyama. A nap végén már 3995 forintot ért a buszrészvény, ez 140 forinttal magasabb a pénteki záróárnál. A nyertesek között szerepelt a Globus is, az igen jó első öt havi gazdálkodásról szóló beszámoló hatására a társaság papírjai 2440 forintig drágultak. A cég részvényei mától már a 200 forintos osztalékszelvény nélkül forognak.
A kárpótlási jegy ára ezúttal 19 forinttal emelkedett, és 369 forinton zárt.
M. J.

Madarász János
Madarász János

Ez is érdekelhet