BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Büntetett és dorgált a BÉT

2001. május 15. kedd, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Budapesti Értéktőzsde (BÉT) titkárságvezetője 100 ezer forintra bírságolta a Phylaxia Pharma Rt.-t, mivel a társaság a felszólítás ellenére sem küldte meg a BÉT-nek a tavalyi éves beszámolóját, illetve a társaság nem értesítette a tőzsdét a telefonszámainak megváltozásáról. Ennél enyhébb szankcióban, mindössze figyelmeztetésben részesült a NABI Észak-Amerikai Járműipari Rt. és az Első Hazai Energia-portfólió Rt. Ezek esetében – bár ugyanúgy elmulasztották április 30-áig az éves jelentések megküldését – a tőzsde egyelőre enyhébb büntetést alkalmazott, alighanem azért, mert első alkalommal nem tettek eleget a tőzsdei szabályoknak.
(NAPI)

Madarász János
Madarász János

Ez is érdekelhet