BUX 139950.60 0,23 %
OTP 45950 -0,04 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Tovább estek a technológiai papírok

A tengerentúlon a pénteki esés után tovább tartott a technológiai szektor gyengülése, míg a defenzív részvények jórészt felfelé mozdultak el. Az európai és a tokiói tech-papírokra még a múlt hét végi Nasdaq-zuhanás hatott, ám az olajipari részvények a nyersolaj drágulása nyomán kelendőnek bizonyultak.

2001. február 5. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A gyenge nyitás után New Yorkban emelkedett a Dow és az S&P-500, a Nasdaq viszont nem tudott magához térni: a félvezetőgyártók és a hardvercégek részvényei tovább gyengültek. A befektetők nem mutattak túlzott optimizmust a mai tőzsdezárás után megjelenő Cisco-eredményadatokat illetően. A Lehman Brothers elemzői szerint a chipszektor bevételnövekedési üteme 2001 közepéig tovább csökken, s akár visszaesés is bekövetkezhet. A hagyományos gazdaság cégei közül a vártnak megfelelő profitnövekedést felmutató PepsiCo felfelé mozdult el, de emelkedett a Coca-Cola, a DuPont, a 3M és az Eastman Kodak is.
Európában szintén a technológiai szektor vezette az esést, csak a londoni tőzsdeindex zárt emelkedéssel: a Footsie-t a dráguló olajipari részvények húzták fel. Frankfurtban erősödéssel debütáltak a Deutsche Börse papírjai, míg a CAC-40 csökkenésében a lefelé tartó France Télécom is közrejátszott. A francia távközlési cég az Orange-részvénykibocsátás körüli aggodalmak nyomán gyengült. Az euró erősödve kezdte a hetet, a dollárral szembeni árfolyama tartósan meghaladta a 94 centes szintet.
A Nikkeit szintén a Nasdaq rántotta magával, a legnagyobb veszteséget a TDK, a Samsung és a számítástechnikai cégek részvényei szenvedték el.
Á. V.

Ádám Viktor
Ádám Viktor

Ez is érdekelhet