A gyenge nyitás után New Yorkban emelkedett a Dow és az S&P-500, a Nasdaq viszont nem tudott magához térni: a félvezetőgyártók és a hardvercégek részvényei tovább gyengültek. A befektetők nem mutattak túlzott optimizmust a mai tőzsdezárás után megjelenő Cisco-eredményadatokat illetően. A Lehman Brothers elemzői szerint a chipszektor bevételnövekedési üteme 2001 közepéig tovább csökken, s akár visszaesés is bekövetkezhet. A hagyományos gazdaság cégei közül a vártnak megfelelő profitnövekedést felmutató PepsiCo felfelé mozdult el, de emelkedett a Coca-Cola, a DuPont, a 3M és az Eastman Kodak is.
Európában szintén a technológiai szektor vezette az esést, csak a londoni tőzsdeindex zárt emelkedéssel: a Footsie-t a dráguló olajipari részvények húzták fel. Frankfurtban erősödéssel debütáltak a Deutsche Börse papírjai, míg a CAC-40 csökkenésében a lefelé tartó France Télécom is közrejátszott. A francia távközlési cég az Orange-részvénykibocsátás körüli aggodalmak nyomán gyengült. Az euró erősödve kezdte a hetet, a dollárral szembeni árfolyama tartósan meghaladta a 94 centes szintet.
A Nikkeit szintén a Nasdaq rántotta magával, a legnagyobb veszteséget a TDK, a Samsung és a számítástechnikai cégek részvényei szenvedték el.
Á. V.
