BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A drága kőolaj nyereségessé tette a Slovnaftot

2000. november 2. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Slovnaft 2000 első kilenc hónapjában 781,9 millió korona nem auditált nyereséget könyvelt el, ami komoly javulás az 1999. háromnegyed évi 2,7 millió koronás veszteségéhez képest. A rendkívül magas kőolajáraknak és az erős dollárárfolyamnak köszönhetően a cég forgalma is látványosan nőtt: a vizsgált időszakban 50,4 milliárd koronát tett ki, míg 1999 első háromnegyed évében 23,6 milliárd korona volt. A működésből származó nyereség 1999 első 9 hónapjában 1,8 milliárd, 2000 hasonló időszakában pedig 5,3 milliárd korona volt.
A Slovnaft idei teljesítményére két egymással ellentétes tényező hat: az egyik a nyersolaj és a dollár drágulása, a másik az EFPA finomító komplexum márciusi üzembe helyezése. A romló korona/dollár árfolyam miatt a finomító az elmúlt egy évben 1,2 milliárd koronával volt kénytelen növelni pénzügyi tartalékait. Az árfolyamveszteséget fedező tartalékalap feltöltése okolható egyébként a tavalyi év végi veszteségért is.
Sidó Zoltán
az Új Szó munkatársa

Cseh Ildikó
Cseh Ildikó

Ez is érdekelhet