BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Rekordot ért el a Mercedes

Novemberben még soha annyi autót nem értékesített a Mercedes-Banz mint az idén, elsősorban a kínai, az amerikai, a német keresletbővülés hatására - írja az MTI.

2019. december 6. péntek, 13:41

Fotó: Napi.hu / Szabó Dániel
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A pénteki bejelentés szerint 209 ezer 48 Mercedes autót adtak el novemberben, először sikerült a 200 ezres darabszámot felülmúlni. Éves összevetésben a novemberi eladás 5,3 százalékos növekedés.

Az idei első 11 hónapban 2,1 millió Mercedes autót értékesítettek, ami 1,4 százalékkal haladta meg az egy évvel korábbit.

Novemberben a Kínában eladott Mercedes autók száma 11 százalékkal nőtt, az Egyesült Államokban 8,7 százalékkal, Németországban pedig 5,8 százalékkal bővült tavaly novemberrel összevetve.

Szabó Dániel
Szabó Dániel

Ez is érdekelhet