BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nőtt a horvát autópiac

Horvátországban az év elejétől szeptember végéig 51 ezer 337 új személygépkocsit adtak el, ami 2,5 százalékkal több, mint tavaly ugyanebben az időszakban - írja az MTI a Promocija Plus intézet adatai nyomán.

2019. október 7. hétfő, 13:24

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Csak szeptemberben 3552 új autót értékesítettek, 22,2 százalékkal többet, mint az előző hónapban.

Az adatok szerint továbbra is a Volkswagen márka a piacvezető 19,09 százalékos részesedésével. Ezt követi a Renault 9,69, az Opel 9,35, a Skoda 9,34 és a Dacia 6,04 százalékkal.

A legkeresettebb modell a Skoda Octavia, ebből 2750-et adtak el szeptember végéig, majd a Renault Clio következik 2049, a Volkswagen Golf 1890, a Suzuki Vitara 1487 és Renault Captur 1446 darabos értékesítéssel.

Az eladott gépjárművek 61,5 százaléka benzines, 35 százalékuk dízel, míg az elektromos és hibrid autók iránti kereslet elenyésző.

Szász Péter
Szász Péter

Ez is érdekelhet