BUX 139568.97 0,19 %
OTP 45470 0,38 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nem vitték a nyugatiak az új autókat

Magyarországon még növekedés volt az újautó-eladásokban, de Nyugat-Európában már csökkenés látszik.

2019. május 8. szerda, 08:41

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Nyugat-Európában 1 százalékkal csökkent a forgalomba helyezett új autók száma áprilisban, részben a brexittel és általában a globális gazdasági kilátásokkal kapcsolatos bizonytalanságok miatt - írja az MTI.

Az LMC Automotive piackutató vállalat azt közölte, hogy áprilisban 1,216 millió új autó kapott rendszámot Nyugat-Európában, ami kevesebb az egy évvel korábbi 1,228 milliónál.

A forgalomba helyezések szezonálisan kiigazított évesített száma (SAAR, seasonally adjusted annualized rate) 14,27 millió volt áprilisban, ami viszont 1,4 százalék növekedés.

Éves összevetésben az eladott új autók száma Spanyolországban és Olaszországban nőtt a legnagyobb mértékben, de még Franciaországban is 0,4 százalékos bővülést regisztráltak. Ezzel szemben Németországban 1,1 százalékkal, Nagy-Britanniában pedig 4,1 százalékkal csökkent az értékesítés.

Áprilisban 12 412 új személyautót helyeztek forgalomba Magyarországon, 3 százalékkal többet a tavaly áprilisinál, az idei első négy hónapban pedig 46 746 gépkocsit, a növekedés 7 százalék volt a tavalyi azonos időszakhoz képest.

Szabó Dániel
Szabó Dániel

Ez is érdekelhet