BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Finn módszerrel csapott le a rendőrség

Célzott közúti ellenőrzést tartottak a napokban a balassagyarmati rendőrök - írja a police.hu.

2019. április 27. szombat, 09:46

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Balassagyarmati Rendőrkapitányság rendőrei úgynevezett finn módszeres ellenőrzést tartottak 2019. április 24-én a kapitányság illetékességi területén. Az akció célja az ittasan elkövetett közúti közlekedési balesetek számának csökkentése, az ittas gépjárművezetők kiszűrése és a balesetek megelőzése volt - írja a police.hu.

Lényege, hogy a kijelölt, és megfelelően előkészített leállítási helyen több rendőr bevonásával néhány másodperc alatt megtörténik az arra közlekedő összes járművezető alkoholszondás ellenőrzése. A módszer alkalmazásával rövid idő alatt nagyobb számú járművezetőt lehetséges ellenőrizni.

Az alkoholszondás ellenőrzés egy járművezetőnél jelzett pozitív értéket, vele szemben közigazgatási eljárást indítottak - derül ki a police.hu híréből.

A Nógrád Megyei rendőr-főkapitányság elsődleges feladatai közé tartozik a közúti közlekedési balesetek számának csökkentése, megelőzése, ezért a járművezetők Nógrád megye útjain a közeljövőben is rendszeresen számíthatnak hasonló ellenőrzésekre - teszi hozzá a rendőrség.

Szabó Zsuzsanna
Szabó Zsuzsanna

Ez is érdekelhet