BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Adókedvezményt adnának a szolgálati e-autókra a németek

Adókedvezménnyel ösztönözné az elektromos járművek szolgálati autóként való elterjedését a német kormány egy, a dpa hírügynökség által megtekintett törvénytervezet szerint - írja az MTI.

2018. július 27. péntek, 13:28

Fotó: Napi.hu / Szabó Dániel
Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A szolgálati járműveket magáncélra is használó alkalmazottaknak a jármű beszerzési értékének egy százalékát kellett havonta természetbeni járandóságként adóalapjához hozzáírnia.

A törvénytervezet ezt az egy százalékos adóalap-növelő tételt fél százalékra csökkentené a 2019 január eleje és 2021 decembere között vásárolt vagy lízingelt elektromos autók esetében. Az elektromos járművek magas beszerzési költségük miatt szolgálati járműként jelenleg nem túl népszerűek Németországban.

A törvénytervezet előreláthatólag a jövő héten kerül a Képviselőház elé. Korábban a Frankfurter Allgemeine Zeitung és a Spiegel online is megszellőztette már az értesülést.

A fotó forrása: Napi.hu/Szabó Dániel.

Szabó Dániel
Szabó Dániel

Ez is érdekelhet