BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Elindult Győrben az elektromos Audik sorozatgyártása

Elindult az Audi Hungaria Zrt. győri járműgyárában az elektromos motorok sorozatgyártása - jelentette be Achim Heinfling, az Audi Hungaria Zrt. igazgatóságának elnöke.

2018. július 24. kedd, 12:52

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A győri járműgyár - amelyben eddig 33 milliónál több erőforrás és több mint 1,1 millió autó készült az elmúlt negyedszázadban - példamutató az Audi-konszern számára - fogalmazott Peter Kössler, az Audi AG termelésért és logisztikáért felelős igazgatója az MTI beszámolója szerint.

Az elmúlt hét-nyolc évben megduplázódott, tavaly meghaladta a 8 ezermilliárd forintot a magyar autóipar teljesítménye. Az ágazatnak kiemelkedően fontos szerepe van abban, hogy négy százalék fölött maradjon a gazdasági növekedés mértéke - fogalmazott Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter.

Kép forrása: Napi.hu/Szabó Dániel

Domokos László
Domokos László

Ez is érdekelhet