BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Eloszlat egy autós tévhitet a rendőrség

A ködben való vezetés veszélyeiről ír honlapján a rendőrség. Amellett, hogy kiderül, ködben rosszabbak a látási viszonyok, mint tiszta időben, eloszlatnak egy tévhitet.

2017. november 9. csütörtök, 16:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Sokan azt gondolják, hogy ködben jó ötlet távolsági fényszóróval autózni. Ez tévedés, ugyanis az erős fény a páraszemcsékről visszaverődve vakító, átláthatatlan fehér falat képez - olvasható a police.hu-n a BRFK-OBB felhívása.

A köd különösen a lakott területen kívüli útszakaszokon lehet veszélyes, ahol a páraréteg olykor átláthatatlan, s a járművezető nem tudhatja, milyen akadályok, veszélyforrások jelennek meg előtte (különösen éjjel). Ezzel szemben lakott területen belül valamivel könnyebb a helyzet, mert a közvilágítás fénye részben áttöri a ködöt, de a sűrűbben haladó járművek által keltett légmozgás és egyéb körülmények miatt lényegesen jobb a láthatóság. (Újra ugrik az üzemanyagár.)

Ködben emellett:

  • Nem szabad előzni.
  • Tartani kell a sebességhatárt .
  • A minimális követési távolság legalább akkora legyen, mint amit az adott sebességgel haladva járművünk két másodperc alatt megtesz.
  • Ha kiszállunk fel kell venni a fényvisszaverő mellényt.
Szász Péter
Szász Péter

Ez is érdekelhet