BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Fontos döntést hozott a Tesla

Üzemet épít Kínában a Tesla - erősítette meg a korábbi sajtóértesüléseket a negyedéves eredmény-beszámoló alkalmából Elon Musk a Tesla vezérigazgatója.

2017. november 2. csütörtök, 19:11

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Elmondása szerint a kínai hatóságokkal létrejött megállapodás alapján a gyártás három éven belül kezdődhet meg a Sanghajban épülő Tesla üzemben. Az üzem elsősorban a tömegterméknek szánt Tesla Model 3 elektromos autót gyártaná a kínai belföldi piac, valamint a régió más országai számára - írta a hvg.hu az MTI alapján.

A Wall Street Journal a múlt héten számolt be arról, hogy értesülése szerint autógyártó üzem építéséről állapodott meg a Tesla Kínában. A Tesla a lapértesülést akkor nem kommentálta.

A csütörtökön tett negyedéves beszámoló alapján története legnagyobb negyedéves veszteségét szenvedte el a Tesla az idei harmadik negyedévben a tömegterméknek szánt Model 3 gyártásának felfuttatását akadályozó nehézségek miatt.

A cég 619,4 millió dollár, részvényenként 3,70 dollár veszteséget szenvedett el a szeptemberrel zárt negyedévben, szemben az egy évvel korábbi 21,9 millió, részvényenként 14 centes nyereséggel. A Tesla értékesítési árbevétele viszont az egy évvel korábbihoz képest 30 százalékkal 2,98 milliárd dollárra emelkedett a negyedévben.

Domokos László
Domokos László

Ez is érdekelhet