BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Bontott autóalkatrészt szokott venni? Fontos változás jön

Januártól az autóbontóknak minden egyes kibontott alkatrészt dokumentálniuk kell - így módosította a kormány a hulladékká vált gépjárművekről szóló rendeletét.

2014. december 26. péntek, 09:21

Fotó: Napi Gazdaság / Földi D. Attila
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Jelenleg az autóbontóknak mindössze a hulladékká vált és a tulajdonosoktól átvett gépjárművekről kell nyilvántartást vezetniük. A januártól hatályos módosítás ennél sokkal részletesebb nyilvántartást ír elő.

A kiinduló előírás az, hogy minden kibontott és eladásra előkészített alkatrészről külön, naprakész nyilvántartást kell vezetni. Ebben rögzíteni kell, hogy melyik - bontásra átvett - járműből származik az alkatrész. Ehhez a bontási átvételi igazolás számát kell megadni.

A bontónak ezt követően garantálnia kell azt, hogy a bontott alkatrész - beépítve - alkalmas a közúti közlekedésre. Végül azt kell rögzíteni a nyilvántartásba, hogy a kibontott, és megfelelő alkatrészt mikor adta el a bontó cég.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet