A jövő év elejétől kezdik telepíteni az Opel Magyarország Autóipari Kft. (OMA) szentgotthárdi gyárában azokat az új berendezéseket, amelyekkel már nemcsak személyautókba készülhetnek itt automata váltók, hanem nagy haszonjárművekbe, például tűzoltóautókba és szemétszállító teherautókba, valamint városi autóbuszokba is. A várhatóan 2005 közepétől kezdődő sorozatgyártáshoz több dolgozóra van szükség, ezért 61 embert átcsoportosításítanak erre a munkára - mondta lapunknak Légrádi Edit, az OMA PR-vezetője. Az OMA-nál a motorok, a hengerfejek, valamint a fokozatmentes automata váltók (CVT) gyártása mellett 2000 óta készülnek a középnehéz Allison-váltók. Motorokból idén csaknem 420 ezer, a CVT-váltókból mintegy 70 ezer, Alison-váltókból pedig 9100 kerül le a futószalagokról.
