BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Leáll a Skoda

A cseh Skoda Auto AS azt tervezi, hogy december 21-től január 7-ig felfüggeszti a gyártást az egyre erősebbé váló világgazdasági lassulás miatt - jelentette be a cég szóvivője. A VW tulajdonában lévő Mlada Boleslav-i gyár vezetése a szakszervezetekkel megkezdte a tárgyalást. A felfüggesztés időtartama az eddigi leghosszabb lenne, nyomában a tervezettnél 5000 autóval kevesebbet állítanának elő, ennek kétharmada Fabia, egyharmada Octavia. A Skoda eddig idén 460 ezer autó gyártását tervezte a tavalyi 435 ezer után.

2001. november 26. hétfő, 10:29

Bana Péter
Bana Péter

Ez is érdekelhet