A magyar hadiipar kapcsolatai hagyományosan keleti (orosz) orientáltságúak, s az ágazat nemzetközi mércével mérve nem számottevő. A fejlesztéshez szükséges tőkebevonás és technológiai transzfer nélkül nehezen lép előre, jóllehet az utóbbi időben megélénkült az érdeklődés a nyugat-európai és amerikai cégek részéről, részben a már futó ellentételezési ügyletek kapcsán, illetve mert a honvédség technikai fejlesztése számos új üzleti lehetőséggel kecsegteti a külföldi gyártókat. Magyar szakértők szerint a kibontakozását gátolja a tartós, többségi állami tulajdon.
A kétévente, a Hungexpo területén megrendezett hadiipari kiállításon a Honvédelmi Minisztérium gépjármű-, vadászgép-, valamint URH-rádió-beszerzéseinek nyertesei is részt vesznek. A seregszemle legfontosabb célja a magyar és a nemzetközi résztvevők közötti kapcsolatépítés, egy hadiipari üzletember-találkozó létrehozása.
A vásáron 13 országból 32 külföldi cég vesz részt, köztük a Rheinmetall, a Diehel, a Bodenseewerk, a Kirsch, illetve a Dynamit Nobel. Kanadai gyártók információvédelmi és tűzbiztonsági eszközökkel jelennek meg. Ezenkívül a katonai elektronika és híradástechnika, a fegyverzetrendszerek, az ABV- (vagyis atom-biológiai-vegyi) és a páncélostechnika kap hangsúlyt.
Kisebb kihagyás után ismét részt vesznek orosz cégek nemzetközi kiállításon. Az orosz fegyvereladások 80 százalékát ellenőrző Roszoboronekszport nevű társaság több gyárat is képvisel. A fegyverkereskedő cég elsősorban a magyar honvédségnél még középtávon is jelentős számban használatban maradó szovjet-orosz eszközök fejújítási, korszerűsítési munkáiban szán szerepet az orosz hadiiparnak.
Érdekesség, hogy a seregszemlén ezúttal is megjelenik a részben a Boeing tulajdonában lévő cseh Aero Vodochody. Korábban a cég ajánlatot tett a magyar légierő L-39 Albatros típusú repülőinek korszerűbb, harci feladatokra is alkalmas, L-159-re történő cseréjére, ám az akkori katonai vezetés nem mutatott érdeklődést. Nemrég pedig döntés született a típus végleges kivonásáról. A konferenciával egybekötött kiállításon 67 magyar cég vesz részt. A HM részvénytársaságait a HM EI Rt. képviseli, a Belügyminisztérium partnerei a Beszerzési és Kereskedelmi Rt. szervezésében jelennek meg a vásárközpont „B” pavilonjában. A kiállítás 2068 négyzetméteren, összesen 99 kiállító standjával érdekesebbnek ígérkezik, mint a két évvel ezelőtti.
