Nyíregyháza egyik vonzereje az 5 kilométerre található Sóstó-gyógyfürdő, amelyet a helybéliek a város ékszerdobozának tartanak. Az itt felhasznált vizet 1987 óta gyógyvízként tartják nyilván, amely elsősorban a reumás és a női betegségek kezelésében hatásos.
A Sóstó-gyógyfürdő rendkívül dinamikus fejlődés előtt áll. Nyíregyháza önkormányzata ugyanis tavaly 800 millió forintot nyert a Széchenyi terv pályázataiból, s ez lehetővé teszi a korunkban divatos aquapark, élményfürdő építését. Az 1,7 milliárd forintos beruházáshoz a fenntartó városi önkormányzat 900 millió forinttal járul hozzá. A projekt jelenleg már a befejező stádiumában jár.
Az élménypark minőségi előrelépést hoz mind a város, mind a vendégek számára. A jelenlegi négy fürdő – amely időszakosan, a nyári szezonban működik – tavaly 490 ezer vendéget vonzott. Mivel az új létesítmény fedett lesz, egész évben üzemelni fog. Három generációnak építenek ki külön-külön elszeparált élményfürdőt. Az egyik a „tinivilág”, ahol csúszdák, kétpályás kamikazecsúszda, vadvízi sodrófolyosók, vízbefúvások, vízfüggöny, barlang és egy 240 köbméteres hullámmedence várja a fiatalokat. Emellett üvegfallal elválasztva kap helyet a „gyermekvilág”, ahol kisgyerekek számára biztonságos kis medencék kapnak helyet tiszai homokkal, pálmafákkal, homokvárakkal kiegészítve. Az élményfürdő egyharmadát teszi ki az úgynevezett termálrész, ahol szaunákkal, aromaterápiával, wellness-masszázs, fitnesz- és tornateremmel, külső és belső medencékkel várják a gyógyulni vagy felfrissülni vágyókat.
