BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Két év múlva már termelni fog az Asahi-gyár

2004. július 29. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A tervek szerint két év múlva már termelni fog az az új autóipari üveggyár, amelyet zöldmezős beruházás keretében Tatabányán épít fel a tokiói tőzsdén jegyzett japán Asahi Glass Corp. A következő három év folyamán megvalósuló, mintegy 60 millió euró értékű beruházás kétszáz új munkahelyet teremt, a fejlesztések tervezése még ebben az évben elkezdődik (NAPI Gazdaság, 2004. július 2., 5. oldal). A világon összesen 21 gyárat fenntartó japán társaság Magyarországról akarja kiszolgálni a régióban működő autóipari cégeket, mivel az előrejelzések szerint 2008-ra 4,1 millióra emelkedik a közép- és a kelet-európai régióban eladott gépjárművek száma, szemben a tavalyi 2,4 millióval.
Az Asahi Glass azért döntött Magyarország, azon belül Tatabánya mellett, mert a város kedvező földrajzi elhelyezkedése, a térség megfelelő infrastruktúrája, valamint a beruházáshoz nyújtott kormányzati támogatás megfelelő környezetet biztosított a befektetéshez. Ez utóbbi azt jelenti, hogy a japán cég bizonyos feltételek teljesülése esetén fejlesztési adókedvezményben részesülhet, s emellett az üzemi infrastruktúra fejlesztéséhez a beruházás teljes, számlával igazolt összegéből 20 százalékos támogatásra tarthat igényt. Tatabánya ezenkívül még azzal járult hozzá az Asahi Glass idecsábításához, hogy a társaság által befizetett iparűzési adó felét olyan célokra fordítja, amelyek közvetve a vállalkozást is támogatják, ilyen például a szakképzési támogatás vagy a bérlakásépítés.

Horniák Balázs
Horniák Balázs

Ez is érdekelhet