Hatalmas érdeklődés közepette nyitották meg a napokban a kecskeméti Bozsó Gyűjteményben Bruncsák András és Walter Gábor festőművészek tárlatát, amelynek anyagát az alkotók úgy válogatták, hogy az tartalmasan foglalja össze eddigi pályájukat - írta a kecskemetilapok.hu. A kiállításnak különleges aktualitást ad, hogy mindkét művész ebben az esztendőben ünnepli 40. születésnapját. Bruncsák András a hírös városban született, és immár tíz éve vezeti a Kecskeméti Képzőművészeti Szabadiskola festőosztályát. Walter Gábor soproni születésű, iskoláit viszont Kecskeméten és Szegeden végezte. Mindkettőjük szakmai fejlődésében maghatározóak a zebegényi Szőnyi István Szabadiskolán eltöltött évek. Walter Gáborra nagy hatással volt Bozsó János tájszemlélete is. A magyar táj varázslatos szépségeit is felvillantó kiállítást november 30-áig látogathatják meg az érdeklődők.
