BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Megnyílt a magyar tájak tárlata

2003. november 6. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Hatalmas érdeklődés közepette nyitották meg a napokban a kecskeméti Bozsó Gyűjteményben Bruncsák András és Walter Gábor festőművészek tárlatát, amelynek anyagát az alkotók úgy válogatták, hogy az tartalmasan foglalja össze eddigi pályájukat - írta a kecskemetilapok.hu. A kiállításnak különleges aktualitást ad, hogy mindkét művész ebben az esztendőben ünnepli 40. születésnapját. Bruncsák András a hírös városban született, és immár tíz éve vezeti a Kecskeméti Képzőművészeti Szabadiskola festőosztályát. Walter Gábor soproni születésű, iskoláit viszont Kecskeméten és Szegeden végezte. Mindkettőjük szakmai fejlődésében maghatározóak a zebegényi Szőnyi István Szabadiskolán eltöltött évek. Walter Gáborra nagy hatással volt Bozsó János tájszemlélete is. A magyar táj varázslatos szépségeit is felvillantó kiállítást november 30-áig látogathatják meg az érdeklődők.

Bakonyi Attila
Bakonyi Attila

Ez is érdekelhet