Negyedik alkalommal rendezik meg május 9. és 22. között Székesfehérváron a kortárs művészeti fesztivált. A rendezvénysorozat a város több pontján képzőművészeti, zenei és színházi programok széles repertoárjával várja az érdeklődőket. A kapcsolódó rendezvények közül kiemelkedik a két évvel ezelőtt újraindított Alba Regia jazzfesztivál, amelynek május 9-én és 10-én a Vörösmarty Színház ad otthont. Az idei programban magyar előadók – egyebek mellett a Winand Quartett, a Kőszegi Quintet és a Szalóky Classic Jazz Band – mellett olasz, holland és német fellépők zenéjét hallhatják az érdeklődők. A jazz őshazáját, az Egyesült Államokat szombat este két együttes, a Jane Monheit Quintet és a Arthur Blythe Quartet képviseli.
