A székesfehérvári szociálisbérlakás-építési program keretében Feketehegyen, a Farkasvermi úton tavaly szeptemberben adtak át 65 lakást, ugyanitt a fejlesztések második ütemében 66-ot építenek fel. Ezek kivitelezését januárban megkezdték és eközben már a harmadik ütem pályáztatását készíti elő a városvezetés. Palotavárosban is folytatódik a korábban elindított lakásépítési program: itt 100 szociális bérlakás építésére igényelt támogatást a város, amelyhez a szükséges saját erőt számításba vették az idei költségvetésben. Idén indul útjára a székesfehérvári otthonteremtő program, amelynek keretében vállalkozói tőke bevonásával 250 lakás épülhet fel azoknak az első lakást kereső fiataloknak, akik nem jogosultak szociális bérlakásokra és rendelkeznek saját tőkével. A város önkormányzata egyébként kamatmentes hitelt is biztosít azoknak, akik önerőből próbálnak hozzájutni első lakásukhoz. Az önkormányzati rendelet feltételeinek megfelelő fehérváriaknak idén 150 millió forintot különítettek el.
