BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kevés az önkormányzati bérlakás

2003. április 17. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Kecskemét jelenleg mintegy 1800 önkormányzati tulajdonú bérlakással rendelkezik. Ez a szám kevesebb mint egyharmada a lakásprivatizáció előtti, több mint hatezres értéknek. A városvezetés legfőbb feladatai közé sorolta az úgynevezett barakklakások lehető legrövidebb időn belüli felszámolását. Ennek gyakorlati alapját a tervek szerint a Lakásalap rehabilitációs előirányzatának megfelelő szintre emelése adja. Az előzetes számolások szerint mintegy 120 millió forintra lenne szüksége a városnak arra, hogy a két területen lévő lakások bérlőit az önkormányzat elhelyezhesse. Amennyiben az idei költségvetés megengedi, úgy a városvezetés szerint az év második felében cserelakások megvásárlásával ez a folyamat meg is indulhat.
Ezzel együtt komoly igény van az önkormányzati bérlakásokra Kecskeméten, ezért tervez a város a Kecskeméti Főiskolával közösen egy költségalapú bérlakásprogramot a Homokbánya területén. Ugyanezen a helyszínen szeretnének felépíteni a fiatalok számára két, összesen 42 lakásos fecskeházat is. A fejlesztésre az önkormányzat pályázatot adott be a Belügyminisztériumhoz, de ennek eredményéről egyelőre nincs hír.

Bakonyi Attila
Bakonyi Attila

Ez is érdekelhet