Áprilisi 25. és május 3. között ad otthont a város az immár hagyományosnak mondható Mediawave 2003-nak. Az 1991 óta folyamatosan megrendezett eseménysorozat ma már kinőtte a város, sőt az ország határait is, hiszen Győr mellett Kapuváron, Csornán, Véneken, Komáromban és a fővárosban, illetve Dunaszerdahelyen, Révkomáromban, Kolozsvárott és Szabadkán is rendeznek az eseménysorozathoz kapcsolódó programot. A Fényírók Fesztiváljának legkiemelkedőbb pontja továbbra is a filmszemle, amelynek vetítéseit Győr három bemutatóhelyén kísérhetik figyelemmel az érdeklődők. A zenei programok és a kiállítások központja a Művészetek szentélye névre keresztelt zsinagóga lesz, ahol egyébként 26-án este fél nyolckor a fesztivál hivatalos megnyitóját is tartják majd. A fesztivál központi gondolata a „nő”, a bemutatók jelentős része a gyengébb nem megismeréséhez nyújt segítséget. A témához kissé sajátságosan kapcsolódik a Mediawave konferenciája is, amelyet „Minden nő boszorkány, de nem minden boszorkány nő” címmel rendeznek meg április 29-én.
