BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az E.ON Hungária lett a bajnok ZTE főszponzora

Öt évig lesz a bajnokságot nyert ZTE FC főszponzora az E.ON Hungária Rt.. A következő szezonban a Bajnokok Ligájában is induló zalaegerszegi együttes játékosai ezentúl mezükön is viselik az energiaszolgáltató cég nevét.

2002. május 30. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A napokban aláírták azt a szerződést, amelynek értelmében öt évig az E.ON Hungária Rt. lesz a bajnokságot nyert zalaegerszegi labdarúgócsapat főszponzora. A ZTE a magyar bajnokságban és a Bajnokok Ligájában is az E.ON színeiben indul a soron következő küzdelmekbenn (a csapat fő támogatója és névadója eddig a Zalahús Rt. volt). A kék-fehérek ezentúl E.ON-ZTE FC-ként jelennek meg a hazai és külföldi publikum előtt, s a játékosok mezükön is viselik az energiaszolgáltató cég nevét. Az együttműködés az utánpótlás-nevelés kiemelt támogatását is tartalmazza.
A felek ugyan nem kívánták nyilvánosságra hozni, hogy az E.ON milyen összegű támogatást nyújt a klubnak, ám úgy tudjuk, hogy ez éves szinten százmilliós nagyságrendű. Az E.ON-nál egyébként jelentős hagyományai vannak a sport, elsősorban a labdarúgás támogatásának, hiszen az anyacég a főszponzora a német bajnokcsapatnak, a Borussia Dortmundnak is. Információink szerint a ZTE-vel több mint fél éve kezdődtek el a tárgyalások, s azok még a bajnokság megnyerése előtt zárultak le. Lang József, a klub elnöke úgy nyilatkozott: külön öröm számukra, hogy az E.ON-t nem csak a bajnoki cím vonzotta.
A közelmúltban 78,79 millió forintos tőkeemelésről is döntött a ZTE FC Rt. közgyűlése. (Ezt megelőzően a társaság legnagyobb tulajdonosa, a megyei jogú város közgyűlése az egyre több szurkolót vonzó klub feltőkésítéséről döntött - NAPI Gazdaság, 2001. november 29., 6. oldal.) A ZTE FC Rt. jegyzett tőkéjét 59,9 millió forintról 138,69 millió forintra emelték.
Ezzel párhuzamosan folytatódik a zalaegerszegi labdarúgó-stadion rekonstrukciója. A BL-selejtezőkig több mint 1 milliárd forintos költséggel fedett lelátót és korszerű új kiszolgáló létesítményeket építenek. A beruházást részben saját erőből, részben pedig a Magyar Labdarúgó Liga támogatásával valósítják meg.
A zalaegerszegi stadionrekonstrukció első, mintegy 400 millió forintba kerülő üteme - amely központi támogatással valósul meg - épp a közeli napokban fejeződik be. Ennek keretében átépítik az ülőhelyi lelátókat, korszerűsítik az öltözőket, illetve a kiszolgáló létesítményeket. Korábban egy ugyancsak két ütemben megvalósítandó, összesen 1,2 milliárd forintos stadionrekonstrukciós beruházásról volt szó, ezt most - a csapat sikeres szereplése miatt - fél évvel előbbre hozták, s a fedett lelátók megépítésével egészítették ki.
K. Zs.

Körtési Zsolt
Körtési Zsolt

Ez is érdekelhet