BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az Európai Vállalkozási Díjért küzdenek

2009. december 10. csütörtök, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az Európai Unió negyedik alkalommal meghirdetett Európai Vállalkozási Díj pályázatának nemzeti fordulójából 2009-ben a Magyar Posta Zrt. Postapartner program pályázatát és a Fejér Megyei Kereskedelmi és Iparkamara (FMKIK) Vállalkozások határok nélkül elnevezésű projektjét találták a legjobbnak. A Nemzeti Fejlesztési és Gazdasági Minisztérium tájékoztatása szerint a két program a nemzetközi megmérettetésen is elindul, ahol a 27 tagállam, valamint Izland, Norvégia és Törökország legjobbnak ítélt vállalkozói projektjeivel versenyeznek majd. Az európai forduló eredményhirdetése jövő májusban Madridban lesz.

A Postapartner program keretében azokon a településeken, ahol nincs postahivatal, mert már nem gazdaságos a fenntartása, a helyi vállalkozók átvehetik a postai feladatok ellátását egyéb tevékenységük mellett. Jelenleg összesen 2010 postahivatal van a Magyar Posta tulajdonában és mintegy 700-at partner vállalkozók működtetnek.
A nyertes kamarai program keretében a magyar kkv-k nemzetközi piacra lépését segítik, ezen belül is kiemelt figyelmet fordítottak a román és magyar vállalkozások együttműködésének elősegítésére. Az elmúlt három évben több mint 30 rendezvényt szerveztek, átlagosan 50-100 közötti résztvevővel. Ezek 5-10 százaléka "valamennyire megragadt a piacon" - mondta Radetzky Jenő, a Fejér Megyei Kereskedelmi és Iparkamara elnöke. Elsősorban az alternatív energiával, a környezetvédelemmel, a környezetvédelmi technológiával, turizmussal foglalkozó cégek kaptak kamarai segítséget az elmúlt években.

Kiss Melinda
Kiss Melinda

Ez is érdekelhet