BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ne menjünk a sógorokhoz vonattal

A MÁV Rt. tájékoztatása szerint a ma 0 órától déli 12 óráig tervezett osztrák vasutas sztrájk miatt arra kérik az utasokat, hogy ne induljanak vonattal Ausztriába.

2003. november 4. kedd, 09:41

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Magyarországról Ausztria felé induló nemzetközi vonatok a MÁV vonalain menetrend szerint közlekednek, de csak a határállomásig, onnan ugyancsak a menetrend szerinti idejükben visszafordulnak. A munkabeszüntetés azonban néhány, tegnap elindult vonatot is érintett. A Budapest Keleti pályaudvarról a menetrend szerint 17 óra 50 perckor Bécsen át Zürich felé induló Wiener Walzer nemzetközi vonatot csaknem másfél órával korábban 16 óra 30 perckor indították el Budapestről. Ugyancsak tegnap este a Budapest és München között közvetlen összeköttetést teremtő Kálmán Imre nemzetközi vonat a sztrájk miatt rövidített útvonalon, München helyett csak Bécsig közlekedik. A Németország felől hétfő éjszaka, és ma hajnalban érkező vonatokat az osztrák vasutasok csak a sztrájk befejezése után fogadják, így azok várhatóan jelentős késéssel érkeznek majd Magyarországra. A MÁV az előre megváltott jegyek árát visszatéríti.

Bakonyi Attila
Bakonyi Attila

Ez is érdekelhet