BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

VOR: megint az illbruck lett a befutó

Lassan unalmassá válik, hogy az illbruck challenge egymás után nyeri a Volvo Ocean Race szakaszait.

2002. február 19. kedd, 12:21

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Ma reggel, magyar idő szerint 6,58-kor befutott Rióba és ezzel megnyerte a VOR negyedik szakaszát a német csodacsapat, az illbruck. Ez a team harmadik szakaszgyőzelme, így pillanatnyilag toronymagas esélyesei a nyolc szakaszos versenynek. A német csapat bizonyított már gyenge és erős szeles menetekben, hidegben-melegben, eddigi egyetlen nem első helyezésüket - egy negyediket - egy rövid szakaszon gyűjtötték be, lehet, hogy tán ez az egyetlen gyengéjük. Tovább növeli az illbruck esélyeit, hogy most az összetettben korábban gyengén szereplő hajók jönnek mögött a 2.-4. helyen.
A leghúzósabb negyedik szakaszon a hajók Aucklandból vitorláztak Rióig megkerülve széles-e világ legzordabb spiccét, a Horn-fokot. A mezőny most is viszonylag zárt marad, a harmadik helyért ezekben a percekben is öldöklő küzdelem folyik, lévén harmadik-negyedik helyen az előző szakasz győztese, az Assa Abloy és a Tyco egy mérföldön belül dönget a cél felé. Másodikként - szinte biztosan - az eddig mindenféle technikai problémákkal küszködő djuice fut be talán ezekben a pillanatokban.
Az összetettben eddig második és harmadik helyen álló Amer Sports One és a News Corp most ebben a sorrendben az 5. és 6. helyen fut, valakinek őrültséget kellene elkövetnie ahhoz, hogy ez a helyzet megváltozzon. A Team Seb árboctörés miatt feladni kényszerült a szakaszt, így hetedik és egyben utolsó helyen az Amer Sports Too közeledik Rio felé.

Máté Dániel
Máté Dániel

Ez is érdekelhet