A község számára a Széchenyi program nem jelent megoldást, ugyanis a pályázati lehetőségek elnyeréséhez 50 százalék önerő szükséges, ami nem áll az önkormányzat rendelkezésére. A beruházás összege - a számítások szerint - akár egymilliárd forint is lehet. Az alpolgármester elmondta azt is: ha nem találnak beruházót, 150 millió forint költséggel építenek egy látványmedencét, felújítják a büfésort és a bejárati épületet. E szerényebb tervhez rendelkezésre áll az 50 százalék saját tőke, így az önkormányzat keresi a pályázati lehetőségeket.
