A tervet a Sáma Kft. folyamatosan egyezteti az önkormányzattal, a projekt várhatóan két hónap múlva készül el. Szilágyi Sándor, a Sáma Kft. képviselője elmondta, hogy bár a strand jelenleg az önkormányzaté, elképzelhető, hogy a jövőben a Sáma Kft.-vel közös tulajdonba kerül. A fejlesztők gondolkoznak a Széchenyi-terv nyújtotta lehetőségek kiaknázásán. A strandra vonatkozó tervben alapvető szerepet kap a gyógyászati lehetőségek megteremtése is.
