A Pálmaházat körülvevő terület „benépesítésével” a globális felmelegedés magyarországi hatásaira akarják felhívni a figyelmet, illetve arra, hogy mi minden pusztulhat el az éghajlat világméretű változásával. A tíz évi szünet után tavaly megnyitott Pálmaház környezetének rendbe tételével az állatkert utolsó nagyobb, még rendezetlen területét is használható állapotba tudták hozni - jegyezte meg a főigazgató.
A 70 milliós beruházáshoz 24 milliót - vissza nem térítendő támogatás formájában - a Környezetvédelmi Alap nyújtott. A Fővárosi Önkormányzat mintegy 11 millió forintot és 25 ezer bazalt kockakövet adott a területrendezéshez, s ezen túlmenően felújíttatta a díszkutat és megvásárolta Haraszty István mobil szélmadár-szobrát.
Az ökológiai labirintusban - amely a Dózsa György út felőli bejáratnál kapott helyet - 1600 örökzöld fát ültettek; a labirintusban bolyongóknak a globális éghajlatváltozásra vonatkozó kérdésekre kell felelniük a továbbhaladáshoz. A klímaparkban kaktusz- és mediterrán kertet is kialakítottak, amelyek kettős célt szolgálnak: botanikai bemutatóhelyek, illetve a globális felmelegedés és elsivatagosodás szemléltetői.
A Pálmaház északi terasza is benépesült, mégpedig az afrikai röpdével. A korábban aligátorok nyári szállásaként használt medencés részen most ibiszek, kovács bíbicek, turákók és bajszikák töltik idejüket.
